KONST / Litografier / Färglitografi 11196058
nr 1119 6058
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), 40/40, motivet: 40x57 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 17 juli 2017
kl 18:16:05
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman